Toastmasters

Misją Klubów Toastmasters jest szeroko pojęty rozwój osobisty, a przede wszystkim rozwijanie sztuki komunikowania się, publicznego przemawiania i umiejętności przywódczych. Sieć klubów na całym świecie stwarza środowisko do nauki w pozytywnej atmosferze wzajemnego wsparcia.

Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która od ponad 90 lat na całym świecie daje możliwość rozwijania swoich kompetencji miękkich, takich jak przemawianie publiczne i przywództwo.

Organizacja Toastmasters powstała w 1924 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować kompletny system edukacyjny, o zweryfikowanej przez całe dziesięciolecia i setki tysięcy osób, skuteczności. Działając na całym świecie w przeróżnych kulturach i warunkach społecznych stworzyliśmy uniwersalny sposób nauki. Niezależnie od tego ile masz lat, jaki reprezentujesz zawód, czym się pasjonujesz, co planujesz osiągnąć w przyszłości, Twoją najważniejszą kompetencją jest i będzie dobra komunikacja i przywództwo.

W Toastmasters uczymy się głównie poprzez praktykę. Będąc członkiem organizacji nie słuchasz jedynie teorii wykładanej na spotkaniu. Stawiamy na praktykę, dzięki której szybciej się rozwijamy. Podczas każdego spotkania, po naszym występie, otrzymujemy wiele informacji zwrotnych. Dzięki temu mamy możliwość poprawienia swoich umiejętności a nasz rozwój jest jeszcze szybszy.

Każde spotkanie Toastmasters odbywa się wg określonej agendy. Jednakże nigdy nie ma takiego samego spotkania – zawsze uczymy się czegoś nowego.